Вартість монет СРСР

22.08.2015

Про ціни на монети СРСР

Вартість монет СРСР
З розпадом Радянського Союзу у наших громадян залишилися не тільки спогади, але і дещо ще, що вони шанують і зберігають з різних причин – хтось як пам’ять, хтось з надією дуже вигідно продати. Це монети СРСР. Але яка ж вартість монет СРСР? Постараюся відповісти зрозуміліше.

Дрібниця часів СРСР (1961-1991 ) потрібно колекціонерам – нумізматам, що збирає погодовку, тобто монети повинні всіх випущених років для кожного номіналу. Ціна на кожну монету, а вірніше її рік, складається з попиту та пропозиції. Чим менше пропозицію і більше попит – тим більше ціна на неї. Варто додати, що кожен рік кількість продукції радянської дрібниці було не однаково, якісь номінали йшли величезним тиражем, а якісь обмеженим.

Що ж виходить сьогодні – вартість монет СРСР досить різноманітна – від нічого до декількох тисяч рублів. Зверніть увагу, що 99,9% всієї дрібниці, що зберігається у наших громадян в баночках і в сейфах, нічого не варто, так як випущено її було мільйони і мільйони штук. Природно, колекціонерів монет у нас у тисячі разів менше. Звідси і виходить, що монети нікому не потрібні, а якщо і хтось купує, то за копійки.

Проте, залишається ще 0,1% монет, які стоять непоганих грошей (від 100 рублів). Ось на них є попит з боку нумізматів, бо не у всіх вони є в колекціях. Щоб ви не дуже сподівалися, що у вас є щось надцікаве, наведу таку статистику – в середньому в трилітровій банці радянської дрібниці міститься 2-3 цікаві монети, за які можна виручити кілька сотень, а якщо пощастить, то й тисяч рублів.

Якщо у вас є радянські монети до 1961 року. то там ціни, звичайно, будуть вище, є навіть раритетні екземпляри. Але і тут таїти надій на швидке збагачення також не варто – середня ціна на монети 20-30 рублів за штуку, хоча тих, які коштують 100-200 рублів, зустрічається досить багато. На них і попит побільше і пропозицію на ринку поменше, тому такі відносно високі ціни.

Також не варто думати, що через пару десятиліть вартість монет СРСР зросте. Наведу такий приклад – денги та полушки Анни Іоанівни, яким уже понад 250 років, сьогодні в середньому коштують 30-50 рублів за штуку. Можна припускати, що радянської дрібниці в свій час було випущено значно більше, ніж дрібнорозмірних монет в період правління зазначеної імператриці.

Не забувайте, що вартість монет складається із трьох факторів (а особливо вартість монет СРСР) — кількість викарбуваних монет даного виду (чим менше монет, тим більше ціна), збереження конкретної монети (чим краще збереження, тим рідше трапляється монета), попит на монету (загальна захопленість якими-небудь монетами робить їх дорожче).

Короткий опис статті: радянські монети вартість

Джерело: Вартість монет СРСР

Також ви можете прочитати