Прогноз курсу долара на 2014 рік, 5 Лютого 2014, Аналітика Форекс

02.09.2015

Прогноз курсу долара на 2014 рік

Прогноз курсу долара на 2014 рік, 5 Лютого 2014, Аналітика Форекс

Отже, сьогодні ми спробуємо зробити прогноз курсу долара і євро до рубля на поточний 2014 рік, точніше на 11 місяців 2014 року.

Не секрет, що курс американського долара — це найважливіший індикатор стану світової економіки. Ставлення до долара США і до його курсу в Росії якийсь особливо трепетне: коливання курсу долара, його співвідношення з курсами інших валют сприймаються росіянами (так і жителями інших країн) сприймалися приблизно як перунові громи нашими предками.

Давайте розберемося, чому курс долара і прогнози його коливання так важливі, до чого може призвести зниження курсу долара, і чому він взагалі іноді знижується. Адже не всі розуміють, що коли падає рубль щодо долара, це ще не означає, що долар росте, адже одночасно зі зростанням щодо рубля, сам долар може падати.

Так і ми повинні розуміти, що зараз, сплативши Олімпіаду в Сочі 2014 Уряд Росії витратив масу грошей, тому низький курс рубля вигідний, так як основна прибуток до бюджету йде від продажу нафти і газу на експорт. Відповідно, доходи бюджету в рублях підвищуються, так що нинішній курс рубля (приблизно 35.5 рублів за долар) – це той необхідний рівень національної валюти, який дозволить заліпити дірки в бюджеті, так що панікувати не треба.

Причини падіння курсу долара в теорії

Для початку поговоримо про падіння курсу долара, напевно майже кожен росіянин про це мріє і це трапляється не так часто, як хотілося б, і не до рубля. Чому взагалі можливе зменшення вартості долара.

Хоч долар є світовою валютою, він нічим не відрізняється від інших «світових валют». Іншими словами, у Сполучених Штатах гроші теж не забезпечені золотом або чимось іншим безпосередньо, їх цінність забезпечується тільки силою і авторитетом держави, і, зрозуміло, попитом на сам долар. Так, головна закономірність — це співвідношення попиту і пропозиції на ту чи ту валюту.

Тому головними причинами, що впливають на курси валют, є: реальний стан економіки, політика держави, валютні спекуляції та інтервенції, внутрішні і зовнішні борги, зміцнення економік країн конкурентів ну і особливе ставлення до долара як світової валюти.

На що впливає курс долара і чому ми так боїмося?

Це впливає на багато факторів, це позначається і на економіці в цілому і на особистих фінансах, нещодавня світова фінансова криза це показав як не можна краще, не думаємо, що є люди, які його не відчули. Зміна курсу долара завжди супроводжується цілим комплексом інших змін. Таким чином, долар США (і курс) — одночасно і індикатор, і каталізатор змін у макроекономіці. А конкретний вплив набагато простіше розглянути на прикладі Росії.

Для нашої країни високий або низький курс долара означає, що, перше – вартість нашої нафти закордоном (звідси і рівень доходів бюджету), і, друге – рівень цін на іноземні товари.

Негативні для Росії наслідки падіння курсу долара. якщо долар падає по відношенню до рубля, то зменшуються доходи бюджету. Разом з цим стає важче жити вітчизняним фірмам: продукція іноземних виробників обходиться дешевше.

Позитивні наслідки падіння курсу долара: щодо низька вартість долара означає здешевлення закордонної продукції — тобто ціни в магазинах зростають не так швидко (зниження, чекати, зрозуміло, не варто — інфляція в сучасному світі річ майже неминуча).

Зростання курсу долара по відношенню до рубля має зворотні наслідки, мабуть, це і так зрозуміло.

В 2014 році курс долара по відношенню до рубля буде рости

Відразу заспокоїмо читачів, буде зростати, але більш помірними темпами, ніж у січні 2014 року. Якщо нафту сильно падає в ціні, а економіка піде в рецесію, до кінця 2014 року за долар можуть давати більше 40 рублів. Нагадаємо, що в 2013 році 11 січня курс рубля був 30,37 за долар і 39,64 за євро, але з приходом весни рубль почав падати. У результаті курс був на рівні 32,73 за долар і 44,97 за євро.

Форекс аналітики єдині в думці, що найімовірніший прогноз курсу долара на 2014 рік – це його щодо зміцнення рубля, тобто рубль чекає подальше падіння, радуючи Уряд Росії і нервуючи звичайних громадян. Проте в 1ом кварталі 2014 року рубль, швидше за все, втримає свої позиції.

Прогноз курсу долара на 2014 рік. прогноз середньорічного рівня пари рубль/долар на 2014 рік становить близько 33 крб. середньорічний прогноз по парі долар/євро – 1,33, відповідно, пара рубль/євро в середньому повинна тяжіти до 44 рублів. Тобто за прогнозом рубль зміцниться до долара, адже зараз долар вже вище 35 рублів. Такий оптимістичний прогноз курсу долара на 2014 рік пропонує головний аналітик банку «Петрокоммерц» Дмитро Харлампієв.

При середньорічній ціні нафти більше, ніж 110 доларів за барель, в 2014 році ми даємо прогноз на ослаблення рубля близько 4%, тобто до рівня, близького до 40 рублів за бівалютний кошик, каже форекс аналітик Raiffeisen Марія Помельнікова.

Прогноз курсу долара на 2014 рік: аналітики говорять, що в підсумку від річного максимуму рубль може ослабнути на 5-6% по відношенню до долара, тобто в межах 35 рублів, що і відбувається вже зараз в кінці січня 2014 року, початку лютого.

Далі, у лютому-березні 2014 року такий прогноз курсу долара такий: на тлі сезонного поліпшення стану платіжного балансу більш імовірним виглядає зміцнення курсу рубля назад аж до 32,25 за долар. Його колега з MFX Broker аналітик Дмитро Некрасов вважає, що до кінця першої половини 2014 року рубль, ймовірно, досягне позначки 35-36 рублів за долар.

Щодо другої половини 2014 року, прогнози курсу долара аналітиків сходяться: рубль залишиться в інтервалі 35-36 рублів за долар. У 2-му півріччі 2014 року очікується прискорення темпів зростання економіки Китаю, США та деяких розвинених країн, що підтримає ціни на нафту, і курс рубля стабілізується біля позначки 34-35 рублів за долар.

Прогноз курсу долара на 2014 рік

Прогноз курсу долара на 2014 рік. є і більш песимістичний погляд на ситуацію, тобто більш різке падіння курсу рубля по відношенню до долара, станеться це при посиленні стагнації або навіть рецесії в економіці Росії і значне зниження цін на нафту. Тоді рубль міг би подешевшати вже не на 5% як на початку 2014 року, а більш ніж на 15%. «Рубль тримався в цьому році порівняно непогано завдяки дорогої нафти, але якщо цей фактор піде, рубль може наздогнати в своєму падінні показники Індії або навіть Бразилії», — упевнений форекс аналітик FxPro Олександр Купцикевич.

Але поспішаємо Вас порадувати, ймовірність падіння цін на нафту до 90 доларів за барель не імовірний.

Несприятлива динаміка ВВП також може зіграти поганий жарт з курсом національної валюти, що означає прискорення зниження курсу рубля порівняно з 2013 роком принаймні по відношенню до долара. «У разі низьких темпів зростання економіки РФ можна очікувати зниження ставки рефінансування від ЦБ РФ, в цьому випадку курс рубля може знизитися до позначки 36 руб. за долар, незважаючи на стабілізацію цін на нафту», — вважає Некрасов. На думку директора Інституту стратегічного аналізу ФБК Ігоря Ніколаєва, «в осяжній перспективі» динаміка ВВП піде в мінусову зону 1-2%, а курс долара складе 36-37 руб.

У разі ж поєднання цих 2х факторів рубль може прискорити падіння. І навіть Банк Росії, який валютними інтервенціями періодично підтримує рубль, буде безсилий. В грудні 2014 року долар може коштувати 38-40 рублів, — прогнозують аналітики «Уралсиб».

Але і це ще не межа. У «Уралсибе» змоделювали ситуацію, при якій у випадку зниження цін на нафту марки Brent до середньорічного рівня $81 за барель і падіння ВВП Росії на 2% до кінця 2014 року за долар будуть давати 43,9 руб.

Між тим, як кажуть аналітики. не все так погано: зараз у Росії, порівняно з 1998 роком і вибухнула тоді дефолтом, пристойні золотовалютні резерви, які становлять близько 500 мільярдів доларів. (Зазначимо, що вже в жовтні 2013 року обсяг резервів скоротився майже на 3 мільярди доларів).

Позитивної здається і державна захід щодо замороження тарифів природних монополій, протягом багатьох років задають тон всієї економіки країни. Але цей позитив оманливий: до 2015 року російські монополісти мають намір компенсувати собі заморожування тарифів, відзначають аналітики і прогнозисти.

Довгостроковий прогноз курсу долара до рубля

довгостроковий з усіх довгострокових прогнозів такий: протягом 15 років курс пари долар-рубль буде коливатися в коридорі 15-35 рублів за долар. До кінця 2026 року за долар даватимуть всього 16 рублів.

Прогноз курсу долара після 2014 року. в 2017-2018 роках рубль буде знижуватися проти долара. Прогноз на кінець 2018 року 34.2 рублів за долар. До середини 2020 року рубль зміцнитися до 22 рублів. У 2022-2026 роках рубль буде зростати і до кінця терміну досягне 15.7 рублів за долар США.

Що треба робити при падінні курсу долара?

Як виграти від цього або хоча б як не втратити свої гроші? Якщо Ви далекі від світу фінансів і не торгуєте форекс, то особливо хвилюватися і робити якісь різкі рухи не варто. Не треба бігти і міняти рублі на долари або євро, Ви більше втратите на курсі і до того ж, відоме правило: купуй на спаді, а не навпаки. Адже долар зараз знаходиться на піку, ну або як мінімум поблизу піку по відношенню до курсу рубля, так що купувати зараз долар за рублі – це втрата грошей і нервів.

Нагадаємо, що одним з кращих для непрофесійних трейдерів способів збереження грошей (надійного збереження) є мультивалютний вклад, такий внесок, який формується, скажімо, доларів, євро, рублів. Головна приваблива риса цього банківського продукту — в тому, що ви можете легко поміняти склад своїх накопичень, перевести частину грошей в ту чи іншу валюту. Та й якщо одна валюта падає, то інша неодмінно зростає, при такому внеску дуже складно щось втратити. Гарного Вам курсу.

***

Ми рекомендуємо Вам відкрити рахунок в InstaForex. поповнити його, після чого написати адміністратору, щоб отримати доступ до всіх форекс прогнозами і сигналами нашого сайту та отримувати бонус за кожне повідомлення.

Портал «Форекс Аналітика»analitika-forex.ru

Короткий опис статті: курс долара в україні форекс, forex, форекс стратегії, аналітика форекс, аналіз форекс, торгові сигнали форекс, форекс прогноз, форекс клуб, forex club, форекс аналітика, котирування форекс, форекс біржа, forex новини

Джерело: Прогноз курсу долара на 2014 рік — 5 Лютого 2014 — Аналітика Форекс

Також ви можете прочитати