Памятка починаючому майнеру . Bitcoin Evolution

02.04.2017

Пам’ятка починаючому майнеру

Памятка починаючому майнеру . Bitcoin Evolution
Памятка починаючому майнеру . Bitcoin Evolution
Памятка починаючому майнеру . Bitcoin Evolution
Памятка починаючому майнеру . Bitcoin Evolution
Памятка починаючому майнеру . Bitcoin Evolution
9 оцінок, у середньому: 4,56 5)

Якщо ви потрапили на цю статтю, то швидше за все вас зацікавив майнінг. Попереджаю одразу, що ця стаття не буде наповнена технічними подробицями, вона всього лише початкове керівництво для людей які зацікавилися цим заняттям і не мають ніякого досвіду.

Отже, що ж таке майнінг? В першу чергу це процес рішення математичних задач, які лежать в основі будь кріптовалюти. Навіщо це потрібно? Це важливе питання, тому що ми бачимо тільки 2 достатні причини для того, щоб займатися цим:

1. Допомогти зароджується явища кріптовалюти зайняти гідні позиції у світі.

2. Заробити грошей.

Якщо нічого з перерахованого вище вас не цікавить, вам швидше за все не варто займатися майнингом. Якщо ж ці причини ви знаходите достатніми, то ми продовжимо.

З моменту виникнення цього процесу і досі майнінг досить сильно змінився. Ми постараємося врахувати цей момент і розповісти вам ситуацію яка вона є на даний момент, початку 2014 року.

В першу чергу ми хочемо зробити невелике поділ. У нас буде окреме керівництво для майнінг біткойн і окрему для всього іншого.

Майнінг біткойн

На які ключові моменти вам треба звернути увагу, якщо ви хочете приєднатися до цього заняття? Ось вони: обладнання, складність, пул, електрика. Тепер ми спробуємо розглянути це компоненти детальніше.

Обладнання

Як ви вже напевно дізналися зі статті на нашому сайті, майнінг біткойн почався в 2009 році. В той час завдяки низької складності майнить можна було на чому завгодно, ніж власне перші майнеры і займалися. Однак зі зростанням кількості користувачів зростала і складність, в результаті чого майнить на звичайних комп’ютерах стало не ефективно. Тоді хтось здогадався використовувати потужні відеокарти компанії АТИ, які володіли блоком шейдерних процесорів, добре підходять для обробки паралельних обчислень, якими є хеш функція. Так почався другий етап майнінгу, протягом якого майнеры скуповували топові відеокарти АТІ і збирали будинку ферми (комп’ютери з безліччю відеокарт, призначені виключно для видобутку біткойнів). Цей етап тривав аж до 2013 року, коли на ринок надійшли АСИКи — спеціальні пристрої, які навіть не були повноцінним комп’ютером, але зате вміли копати біткойни в 1000 разів швидше, ніж відеокарти. Їх поява ознаменувало третю еру майнінгу, яка триває досі. Для того щоб зрозуміло навіщо було це довгий вступ пояснюю: для отримання скільки-небудь значущих результатів у даний момент можна використовувати тільки АСИКи. Звичайно, ви можете спробувати майнить і на відеокарті, але скоріше за все результат буде або мізерний, або нульовий.

Отже, перший важливий висновок: для майнінг біткойн в даний момент підходить тільки АСИК .

Йдемо далі. Який же саме АСИК варто придбати? В цьому місці ми зробимо невеличкий ліричний відступ і я вам розповім реальну історію, яка прозошла зі мною і моїми друзями. У листопаді минулого року нам надзвичайно пощастило придбати АСИК The First на основі чіпів BitFury. Його швидкість була 500 Гигахэш в секунду, і ми були в повному захваті бо на той момент це була мабуть найшвидша модель на ринку, і калькулятор обіцяв нам 14 битків за перший місяць роботи. Проте в реальності все виявилося не настільки райдужно як нам здавалося спочатку. По-перше дуже сильно і дуже швидко зростала складність. По-друге дуже сильно і дуже швидко зростав пул на якому ми майнили. У підсумку перше знижувало продуктивність, а друге розмивало нашу частку серед всіх інших майнер. За підсумками місяця ми отримали не 14, а 11 біткойнів, що теж було ДУЖЕ ДОБРЕ, але практично на 20% менше, ніж обіцяв калькулятор. На другий місяць ситуація погіршилася ще більше. Зростання складності і пулу ще більше прискорився, в результаті чого на другий місяць ми отримали 6 битків. А на третій місяць, подивившись тенденцію ми вирішили продати майнер, т. к. подальше зростання складності робив не особливо ефективним весь процес.

До чого була ця історія? Гонка потужностей яку викликав високий курс биткойна призвела до того, що зараз тисячі людей щодня приєднуються до процесу майнінгу. Та десятки компаній розробляють нові, все більш потужні АСИКи, щоб якось нівелювати високу складність. Але складність все одно зростає, причому шаленими темпами. Який звідси висновок? Якщо хочете заробити то беріть тільки САМИЙ ПОТУЖНИЙ АСИК З ТИХ, ЯКІ ДОСТУПНІ НА РИНКУ В ДАНИЙ МОМЕНТ. Якщо зараз ви вирішите включитися в процес з 30 гигахэшами, 100 гигахэшами або навіть 500 гигахэшами — ви скоріше за все прогорите (якщо звичайно АСИК не дістався вам безкоштовно). На даний момент мінімальна потужність з якою варто включатися в процес це 1 Терахэш, а якщо хочете нормально заробити а не просто відбити свої гроші 3-5 Терахэша або більше.

Другий важливий висновок: для того щоб заробити необхідно купувати самий потужний АСИК з тих, що доступні.

І це веде нас до наступного важливого моменту. Багато виробників АСИКов (практично всі) продають їх по передпродажу. Що це означає? Заплати сьогодні і отримай свою машину через місяць (два, три, пів року). Зазвичай такі пропозиції є досить приваблива ціна, але ми не рекомендуємо користуватися ними тому що за той час, який пройде до фактичного отримання вами пристрою, складність скоріше всього нівелює його потужність і вам в кращому випадку вдасться відбити його вартість. Якщо ж ви все-таки зважилися купувати за передпродажем — закладіть в калькуляторі додаткові відсотки на зростання складності щоб не залишитися в мінусі.

Складність

Складність майнінгу росте просто немислимими темпами. За 2 місяці, протягом яких ми володіли АСИКом вона зросла на 400%. Що це означає? Це означає що продуктивність впала в 4 рази. І так буде тривати й далі, тому коли ви думаєте про покупку АСИКа і вважаєте на калькуляторі скролько він вам принесе, краще ставте місячний приріст +100% (а останнім часом зазвичай буває не менше). Якщо вам пощастить вона буде рости повільніше — тим краще, якщо ж ні — у вас буде принаймні наближене до реального уявлення про те скільки знадобиться часу, щоб повернути вартість обладнання.

Важливий висновок: при розрахунку прибутковості закладайте в калькулятор зростання складності З ЗАПАСОМ, тому що зазвичай вона зростає швидше, ніж ви очікуєте. Якщо цього не станеться ви отримаєте пару зайвих монет, але якщо станеться ви зможете вберегти себе від несподіваних мінусів.

Вибір пулу також дуже важливий для максимізації своїх доходів. Якщо ви не китайський виробник який може забити вагон чіпами, то скоріше за все ви не зможете майнить соло. Іншими словами, вам доведеться майнить у пулі, і тут є маса тонкощів які варто враховувати. По-перше я не рекомендую майнить на дрібних пулах. Звичайно, там вище середні виплати, але блоки такі пули знаходять набагато рідше. Краще всього вибрати пул з топ-5, тоді разові виплати хоч і не будуть високими, але зате стабільними і ви зможете досить точно розрахувати скільки ваш майнер приносить за день/тиждень/місяць.

Важливий висновок: Краще всього вибирати великий пул, виплати будуть менше, але частіше. Крім того, великі пули рідше схильні зломів, поломок і заморозків виплат. Крім того у великих пулів зазвичай менше комісія ніж у дрібних.

Електрику

Електрику це корм для майнера, і я хочу сказати що він їсть його досить економних. У нас був не дуже енергоефективний майнер який споживав майже 1 кіловат на годину, що за місяць давало 700-800 Кватт. Іншими словами рекомендуємо звернути увагу на споживання, т. к. це буде найбільшою статтею витрат.

Ось в принципі основні моменти, на які слід звернути увагу якщо ви вирішили майнить біткойни. В якості додаткового напуття хочу порадити не продавати отримані монети відразу. Якщо немає сильної потреби в грошах, продайте через пів року або рік і ви отримаєте в 5-10 разів більше.

Скрипт майнінг (Scrypt mining)

Скрипт це альтернативний метод хешування, який застосовується в багатьох з нових криптовалют. Спочатку він був створений для лайткойна, але потім форкнут в більшість з поточних альткойнов. Завдяки деяким технічним особливостям для цього алгоритму ще не були створені АСИКи, тому скрипт майнінг поки що перебуває на другій стадії розвитку, що дозволяє вам взяти в ньому участь. Що ж для цього треба, запитаєте ви. Як і у випадку з биткойном в першу чергу треба устаткування. Однак, на відміну від биткойна скрипт все ще можна (і потрібно) майнить на відеокартах, тому фактично все що вам потрібно зробити, це знайти високопродуктивні відеокарти. Що може бути простіше! Напевно ви вигукнули. Однак це не так далекому. Ваш покірний слуга після бурхливого зростання лайткойна в кінці минулого року теж вирішив долучитися до цього заняття. Поштудировав кілька годин інтернет я склав список найбільш продуктивних відеокарт і почав шукати де ж їх придбати. І яке ж було моє здивування коли я побачив що перші 5 позицій з цього списку купити практично неможливо. Або їх немає, або вони продаються за цінами, дуже далеким від адекватних. Іншими словами на даний момент створення ферми зводиться до того щоб знайти нормальні карти. Мені це так в підсумку зробити і не вдалося, в результаті чого я купив пару 7870, які самі по собі гарні, але в майнинге дають не так вже й багато.

А далі був гіркий і повний помилок шлях запуску ферми. Для початку я скачав останню версію майнера і тиждень намагався її запустити. Після чого з’ясувалося, що останні версії не підтримують відеокарти. Коли це з’ясувалося справа пішла бадьоріше, майнінг вдалося запустити, але картки видавали продуктивність набагато меншу ніж обіцяли мануали в інтернеті. У підсумку після двох місяців постійних проб і помилок мені вдалося вичавити з них максимум, але вам як недосвідченим користувачам я рекомендую перед запуском першої ферми звернутися до кого-то, хто знає як це робити. І постаратися максимально перейняти у нього досвід, інакше ви опинитеся в ситуації в якій опинився я, а це абсолютно нераціональний шлях. Або ж прочитати статтю теорія скрипт майнінгу і добре в ній розібратися.

Які ж практичні поради я можу дати людині який вирішив зробити власну ферму?

По-перше рекомендую купувати обладнання «з запасом». На одну материнку можна встановити до 5 відеокарт, якщо на ній буде достатня кількість слотів під них. На моїй всього 3, про що я вже шкодую.

По-друге рекомендую не економити на блоці живлення, бо він грає одну з найважливіших ролей у вашій фермі. Я купив собі непоганий модульний блок на 920 вт, проте не врахував (вірніше не знав) ситуацію з роз’ємами. Кожна нормальна відеокарта вимагає додаткового живлення у вигляді двох кабелів 6 pin. А в комплекті з блоком живлення йде всього 2 кабелю 6 pin. На щастя разом з відеокартами поставляються перехідники molex>6 pin, так що з установкою другої карти проблем не виникло. Однак коли я вирішив докупити і встановити третю, виявилося що на блоці живлення не вистачає достатньої кількості разъмов. У підсумку довелося влаштовувати танці з бубном, роблячи ланцюг 4pin>molex, а потім 2 molex>6 pin. Іншими словами, але блоці живлення не економте і відразу перевіряйте скільки на ньому роз’ємів і кабелів для 6 pin.

Трохи пізніше ми зробимо статтю як самому зібрати ферму для скрипт майнінгу, а поки що бажаю вам удачі, маленької складності і великих монет.

Короткий опис статті: майнер що таке Кілька важливих порад людині яка вирішив долучитися до процесу майнінгу майнінг биткоин,скрипт майнінг

Джерело: Пам’ятка починаючому майнеру | Bitcoin Evolution

Також ви можете прочитати