Падіння курсу биткоинов

02.04.2017

Книги: «Створення сайтів» — «Доменні війни». Захист інформації: технічний опис TLS. Ресурси: LaTeX — DNSSEC: перевірка. впровадження

Падіння курсу биткоинов

9. Лютий 2014, 11:54 Биткоины

На тлі негативних відгуків державних фінансових регуляторів про биткоинах, курс стрімко падає — вже нижче $700. Втім, подібні коливання були і раніше. Падіння курсу загрожує ще більшими втратами прибутку тим, хто купив дорогий спеціалізований майнер — параметри окупності сильно погіршуються, навіть у тому випадку, якщо обчислювальна потужність мережі не буде рости швидко.

Найгірший варіант — падіння курсу і зустрічний зростання складності (тобто, обчислювальної потужності). При такому розкладі не тільки швидкість надходження нових биткоинов для власника конкретного майнера зменшується, але разом з тим падає і вартість цих биткоинов в традиційній валюті. До речі, тут не так важливо, купувався майнер за биткоины або, скажімо, за долари США — зрозуміло, що витрачені биткоины можна було замість майнера обміняти за вигідним курсом на товари і послуги.

Може здатися, що зростання потужності мережі повинен би гальмувати падіння курсу обміну: нові биткоины вводяться в обіг в обмеженій кількості, відповідно, витратитися на майнінг учасники мережі, яких повинно бути чимало, не зацікавлені у продажу биткоинов зовсім низьким курсом. Проблема в тому, що на курс активно впливають такі фактори, як заяви державних комісій та уповноважених органів. Биткоины прив’язані до офлайн через обмін, відповідно, якщо такий обмін заборонений, курс обов’язково різко падає, незалежно від потужності мережі. Якщо в майнинге бере участь велике число людей, то серед них буде достатньо тих, хто побажає швидше позбутися від потенційно нелегальних «грошових сурогатів» — і, відповідно, здасть їх за мінімальною ціною.

Цікаво, що низький курс і заборона обігу повинні викликати спад інтересу до майнингу, що призведе до падіння потужності, зниження складності, а в кінцевому підсумку — до того, що потужні майнеры стануть заробляти більше биткоинов в одиницю часу. Але якщо биткоины стоять по десять центів, а обмін пов’язаний з великими труднощами, то який від них толк? А крім того, зниження числа власників обчислювальної потужності дає нові можливості для захоплення мережі сильним гравцем.

загалом, продовжуємо стежити, чим закінчиться історія мережі Биткоин.

Короткий опис статті: биткоин курс

Джерело: Падіння курсу биткоинов

Також ви можете прочитати